Miliony PLN dostanie z Funduszu Sprawiedliwości nadzorowanego przez Prokuratora Generalnego, fundacja Ojca Rydzyka – Lux Veritatis. W założeniach pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości miały głównie trafiać do ofiar przestępstw, teraz znaczna cześć tych pieniędzy pójdzie na ochronę praw chrześcijan XD ( ͡º ͜ʖ͡º). Co ciekawe, w odróżnieniu od większości poprzednich konkursów na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” ten miał bardzo konkretną tematykę – obronę wiary i moralności.
Kto wie, być może dlatego zabrakło pieniędzy by pomóc rodzinie pedofila, który molestował własną córkę. Przypomnę że rodzina nie radziła sobie finansowo i żeby im pomóc, prezydent ułaskawił oprawcę – pedofila, co by mógł iść do pracy i łożyć na ich utrzymanie (-‸ლ).
https://www.wykop.pl/link/5705129/miliony-zlotych-od-ziobry-dla-rydzyka-na-ochrone-praw-chrzescijan/

Oprócz Fundacji Lux Veritatis dotacje w ramach V konkursu Funduszu Sprawiedliwości dostały jeszcze cztery inne organizacje pozarządowe.

Pieniądze przyznano min. Fundacji Strażnik Pamięci. Szefuje jej redaktor naczelny prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Wcześniej za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości organizowała ona m.in. konferencję o „walce z polonofobią”. O Lisickim ostatnio zrobiło się głośno, gdyż okazało się że zgodnie z konserwatywnymi poglądami zdradził swoją żonę. Rozbijając w ten sposób dwie, tradycyjne, katolickie rodziny (swoją i swojego kolegi).

Kolejnym beneficjentem jest szczecińskie Stowarzyszenie Fidei Defensor, które pozywa sklepy sprzedające odzież z koszulkami zespołów muzycznych, głównie rockowych i metalowych. Stowarzyszenie związane jest ze znanym spamerem z wykopu, niejakim @darties, który został zbanowany podczas pierwszego banhammera.
#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #polska #finanse #gorzkiezale