psav zdjęcie główne

Grupa PKN Orlen otrzymał zgody słowackiego i austriackiego organu antymonopolowego na rozwój sieci stacji paliw Benzina na Słowacji, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
„Otrzymaliśmy pozytywne decyzje urzędów antymonopolowych Słowacji i Austrii dotyczące rozwoju naszej sieci na rynku słowackim! Za kilka tygodni za naszą płd. granicą będzie można zatankować już na 8 stacjach @PKN_ORLEN @BenzinaCZ. Myślimy również o dalszym rozwoju” – napisał Obajtek na Twitterze.
12 września koncern informował, że sieć detaliczna grupy powiększy się o 7 nowych stacji na Słowacji (do 8). Warunkiem finalizacji transakcji przejęcia stacji jest zgoda urzędu antymonopolowego.
Wtedy też prezes Unipetrolu – spółki w 100 proc. zależnej od PKN Orlen – Tomasz Wiatrak zapowiedział, że Grupa Orlen chce docelowo znaleźć się w pierwszej trójce na rynku detalicznym Słowacji, co oznacza, że powinna posiadać co najmniej 100 stacji paliw w tym kraju.
Na rynku słowackim działa ok. 900 stacji paliw. W pierwszej trójce są: Slovnaft (z Grupy MOL) – z ok. 230 stacji, OMV – z ponad 100 stacjami i Shell – z ponad 80 stacjami.
Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.>>> Czytaj też: Polskie elektrownie wiatrowe dopiero w 2024. Miks energetyczny to najlepsze rozwiązanie?